Erőss Zsolt facebookos üzenőfaláról.
Szept. 27-e reggel és délelőtt még nagyon jó hangulatban telt. Végre úgy éreztem jól terhelhető a lábam, nem fáj, délkörül elmentem túrázni. A hegyre fotózva a fixkötelező serpákból öt a csúcstömbön járt.
Csak azért akartam egy jót menni a délelőtti kártyaparti után, hogy ne legyen tunyulás. A moréna elégé meggyötörte a csonkom és amint letértem az útról folyton izgalmas helyzetekbe keveredtem. Végül kb. 3 óra múlva, délután visszakavartam az alaptáborba. Ott viszont hangulatváltás volt, mert újabb lavinabaleset történt. Rögtön le is csekkoltam a fotóimon a helyzetet és az újabb felvételeken jól láthatóvá vált a deszkalavina nyoma.
Eddig időjárás, csúcstámadási napok egyeztetése zajlott, most minden megtorpant.
A felvételeken jól látszik, hogy a deszkalavina egy olyan gerinc ill. borda alól indult el, ahová a szél még bepakolt havat. Szerencsére nem volt nagy lavina, az öt érintett serpából kettőt mondtak sérültnek. A súlyosabb sérült már este az alaptáborba érkezett egy nagy mentőcsapattal, saját lábon szaladva. 28-án újabb nagy megbeszélés volt a kínaiak álttal irányítva. A fent járt serpák szerint sohasem voltak ilyen rossz hóviszonyok a Cho-Oyun. Ennek ellenére a fent jártak jól haladtak, most 28-án délelőtt is haladnak a hármas tábor felé.
A nyíl a deszkalavina leszakadását és kifutását jelöli
Szóval van némi lavinaveszély, de talán kikerülhető. Csúcstámadó időjárást 30-án és október 1-re mondanak. 28-án mégsem indulunk, de 29-én remélem igen. Sok csapat most feladta, majd csak akad, amelyik most velünk nekivág. Szóval megnézzük közelebbről a helyzetet és ha jól alakul még a csúcsot is elérhetjük, bár inkább sokadik csapatként caplatunk volna fel.
A lavina által elsodort sherpa mentése